Reiks un Miks Dukurs izdod kopīgu singlu “Šodien jāuzvar”

Reiks un Miks Dukurs izdod kopīgu singlu “Šodien jāuzvar”

Hiphopa izpildītājs Reiks un dziedātājs Miks Dukurs šodien laiduši klajā singlu “Šodien jāuzvar”, kas ir abu mākslinieku pirmais kopdarbs un tapis sadarbībā ar ZZ Čempionātu, abām pusēm satiekoties īstajā brīdī un īstajā laikā.
Reika un Mika Dukura jaunās dziesmas “Šodien jāuzvar” iedvesma sakņojas vēlmē nepārtraukti attīstīties, sasniegt mērķus un tiekties pēc saviem sapņiem. “Šodien jāuzvar” ir aicinājumus uzdrošināties un ticēt savai spējai uzvarēt jebkādos apstākļos, liekot lielu uzsvaru uz komandas un tuvu cilvēku lomu šajā ceļā.
“Gribu iedrošināt jauniešus sajust sevī uzvarētājus, nebaidīties sapņot par sasniegumu virsotnēm, ieguldīt darbu un domu spēku savu mērķu sasniegšanai, kā arī neaizmirst, ka mēs nekad neesam vieni savā ceļā uz panākumiem,” pārdomās dalās dziesmas autors Arvis Reiks.
Jaunās dziesmas radio pirmatskaņojums notika šodien, 21. februārī, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv kopā ar Tomu Grēviņu raidījuma “Pieci rīti”, savukārt pirmo publisko izpildījumu jaunā dziesma piedzīvoja skolēnu sacensību “ZZ Čempionāts” 11. sezonas atklāšanā.
“Gatavojot debijas albumu, man bija vīzija par skolu tūri, kurā atšķirībā no ierastas koncerttūres varēšu tikties ar jauniešiem klātienē un pastāstīt par savu ceļu pretī panākumiem. Nonācu pie ZZ Čempionāta komandas brīdī, kad tā bija pārdomās par jaunu dziesmu, kas iezīmētu ZZ Čempionāta otro dekādi. Tagad mums ir gan jauna dziesma, gan reģionālā skolas tūrē visiem kopā,” stāsta Reiks.
Savukārt Miks Dukurs par jauno kopdarbu atklāj: “Katra sadarbība sākas nezinot, kur tā beigsies un vienmēr nes jaunas sajūtas. Ir liels prieks par paveikto, jo komandā tiešām ir spēks!”
https... Facebook Twitter Google+ Draugiem.lv Pinterest

Ar jaunu ciklu „Raug!” tiek aizsākta ideju parāde Valmiermuižā

Ar jaunu ciklu „Raug!” tiek aizsākta ideju parāde Valmiermuižā

Šogad nedaudz izaicināsim ar idejām kultūrā, piedāvājot ko pretēju ierastajam un, pašiem līdzdarbojoties, radītu augsni idejām, kas aizrauj. Rosinot uz diskusijām un pozitīvām pārmaiņām, 24. februārī plkst. 19.00 Valmiermuižas alus darītavā viesosies fonds „1836”, kas uzsāks pasākumu ciklu „Raug!”. Vakara gaitā muzicēs Enriko Podnieks, Lauris Valters un Jānis Ruņģis.

Māksla un kultūra Valmiermuižā vienmēr turēta goda vietā, tāpēc šajā gadā esam nolēmuši aizsākt jaunu pasākumu ciklu „Raug!”. Šie vakari tiks veltīti nebijušu ideju un jaunu kultūras vēsmu apzināšanai, jaunradei un sarunām ar māksliniekiem. Pirmā pasākuma tēma būs Latvijas jaunatklāšana.

„Raug!” pasākumus uzsāks fonds „1836”, stāstot par savu dāvanu, kas top Latvijas simtgadei – ceļu “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”. Projekts uzsākts 2014. gadā, lai Latvijas 1836 km garo (pie)robežu atdzīvinātu tūrisma ceļā. 24. februāra vakarā fonda dalībnieki stāstīs par to, kā viņiem veicies līdz šim maršruta radīšanā, dalīsies ar pieredzi, kas gūta nu jau divu gadu gaitā, un rosinās uz sarunu par Latvijas apceļošanu, aicinot katru no mums var piedalīties šī ceļa veidošanā. Par muzikālo baudījumu parūpēsies fonda entuziasti un draugi Enriko Podnieks, Lauris Valters un Jānis Ruņģis, kas vakaru noslēgs ar skanīgu sadziedāšanos un dejām, kurās varēs iesaistīties ikkatrs atnākušais.

Nākamais „Raug!” ideju parādes pasākums notiks 23. martā, kurā viesosies Latvijas elektroniskās mūzikas pārstāvji no „Dirty Deal Audio” un Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris „ViA Gars”.
Ieeja bez maksas
Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība; atbalsta fonds „1836”, Vidzemes Augstskola, SIA „Valmiermuižas alus”, garškopju kustība „Gardu muti”. Facebook Twitter Google+ Draugiem.lv Pinterest

Latvijas mūziķu zieds un ārzemju viesi Zelta Mikrofons 2017 ceremonijā

Latvijas mūziķu zieds un ārzemju viesi Zelta Mikrofons 2017 ceremonijā

Jau pēc piecām dienām Dailes teātrī svinīgā ceremonijā tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2017 spožākajiem pagājušā gada sasniegumiem 19 nominācijās, ko pavadīs priekšnesumi Latvijas aktuālāko mūziķu un ārzemju viesu izpildījumā.

Akadēmiskās mūzikas nozari ceremonijā pārstāvēs Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” – Baltijas lielākais profesionālais koris, kurš šogad svin savu 75 gadu jubileju. Diriģenta Māra Sirmā vadībā koris Dailes teātrī izpildīs dziesmas “Lielais vaicājums” un “Rozes Gars” no tāda paša nosaukuma albuma, kurš arī nominēts Zelta Mikrofonam 2017. Pie klavierēm būs pats autors - Maestro Raimonds Pauls.

Pēc ilga pārtraukuma ar vienu no saviem pirmajiem hitiem uz Gada balvas skatuves roķīgākas noskaņas radīs grupa “Pienvedēja Piedzīvojumi”. Kā stāsta grupas solists Māris Žigats, “Ir liels prieks uz Dailes teātra skatuves tik nozīmīgā notikumā izpildīt dziesmu no pašiem “Pienvedēja Piedzīvojumi” pirmssākumiem. Varam atklāt, ka atskaņosim dziesmu no 1996. gadā izdotā albuma "Cilvēks ar trepēm", un tieši šī dziesma būs pirmais singls no drīzumā gaidāmās “Pienvedēja Piedzīvojumu” plates!”
https://www.youtube.com/watch?v=clZyYBDFzZs
Intars Busulis izpildīs dziesmu ar Kārļa Vērdiņa vārdiem “Debesis” no sava topošā albuma, kas nāks klajā jau nākamajā dienā pēc ceremonijas, 1.martā. Dziedātāja Dona izpildījumā varēs dzirdēt hitu “Tepat” no albuma “Tepat”, kas nominēts kategorijā “Pop mūzikas albums”, savukārt MESA izpildīs singlu “Mieram tuvu” no sava albuma “MESA”, kas nominēts kategorijā “Hip hop mūzikas albums”.

28.februāra vakarā Dailes teātra skatuvi, izpildot kompozīciju “Sons... Facebook Twitter Google+ Draugiem.lv Pinterest

25. Zvaigžņu festivālu atklās I. Apkalna, D. Krenberga un R. Zariņš

25. Zvaigžņu festivālu atklās I. Apkalna, D. Krenberga un R. Zariņš

25. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts 3. martā (pulksten 19:00) koncertzālē “Lielais dzintars” solās būt īpaši krāšņs – kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā tajā piedalīsies 8 spilgti latviešu solisti, tai skaitā Iveta Apkalna, Dita Krenberga un Reinis Zariņš. Programmā arī Artura Maskata 12. Liepājas koncerta pasaules pirmatskaņojums.

Festivālu ieskandinās viena no Eiropas spožākajām solo ērģelniecēm Iveta Apkalna, kura nupat piedalījās Hamburgas grandiozās Elbas Filharmonijas atklāšanas koncertā un ir kļuvusi par šīs koncertzāles Goda ērģelnieci. Zvaigžņu festivālu Iveta Apkalna uzsāks, kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri atskaņojot Semjuela Bārbera Toccata Festiva ērģelēm un orķestrim. 15 minūtes ilgstošo opusu viens no 20. gadsimta atzītākajiem amerikāņu komponistiem 1960. gadā pēc īpaša uzaicinājuma radījis kā veltījumu Filadelfijas Mūzikas akadēmijas jaunajām ērģelēm. Skaņdarbs rakstīts tā, lai visā varenībā parādītu jaunā instrumenta plašo un izteiksmīgo skaņas diapozonu, kā arī Filadelfijas orķestra virtuozitāti, jo tieši Filadelfijas orķestris bija tas, kurš pirmatskaņoja šo skaisto mūziku, kas šodien iekarojusi paliekošu vietu ērģeļmūzikas repertuārā.

Koncerta turpinājumā klausītāji varēs baudīt latviešu mūziku. Viens no skaņdarbiem būs pasaulē atpazīstamākā latviešu komponista Pētera Vaska Flautas koncerts, ko sadarbībā ar vācu ierakstu namu “Wergo” Liepājas Simfoniskais orķestris Atvara Lakstīgalas vadībā ieskaņoja kopā ar Ditu Krenbergu. CD formātā dienas gaismu ieraksts ieraudzīja pagājušā gada otrajā pusē, un nu tas ir nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons”. Arī festivāla atklāšanas koncertā kopā ar orķestri šo Vaska dar... Facebook Twitter Google+ Draugiem.lv Pinterest

Festivālā Zobens un Lemess uzstāsies kontroversālie poļu metālisti Batushka

Festivālā Zobens un Lemess uzstāsies  kontroversālie poļu metālisti Batushka

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, tautas tradīcijas, ieskats vēsturē - to un vēl vairāk jau trešo gadu piedāvās mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls Zobens un Lemess, kas no 7.līdz 8.jūlijam notiks Sēlijā, Viesītes novada Lonē. Līdz ar jau izsludinātajiem hedlaineriem, somu melodiskā metāla spožajiem pārstāvjiem Amorphis, festivālā uzstāsies arī noslēpumainā poļu ortodoksālā metāla apvienība Batushka, kā arī pagānmetālisti no Nīderlandes Heidevolk.
https://www.youtube.com/watch?v=tMSTnY_3_qA
Lai arī grupas Batushka nosaukums ir tieša atsauce uz pareizticīgo baznīcu, kā arī apvienības dziesmu tekstos rodamas tiešas atsauces uz liturģiskajiem dziedājumiem, tomēr par kristīgā metāla pārstāvjiem uzskatīt viņus būtu neapdomīgi – tieši otrādi, grupa apgalvo, ka īsteni pareizticīgo draudi bijuši par iemeslu, kāpēc Batushka mūziķiem nācies atcelt koncertus gan Krievijā, gan Baltkrievijā. Par grupas dalībniekiem zināms maz, publiski gan tiek minēts, ka tie visi esot labi zināmu metāla grupu mūziķi. Zināmas nojausmas gan ievieš fakts, ka, piemēram, grupas lietas menedžē poļu slavenākās black metal grupas Behemoth pārstāvis. Grupas debijas albums Litourgiya ir izpelnījies pašas atzinīgākās atsauksmes no metāla pasaules grandiem, tostarp Metal Observer, savukārt viņu uzstāšanās ik reizi ir īpašs notikums ar pārsteiguma elementiem.
https://www.youtube.com/watch?v=KBpDom4QWHE
Savukārt nīderlandieši Heidevolk savā mūzikā apvieno pagānu dzīvesziņu, metālmūzikas spēku un tautas lepnumu, spēlējot melodiski bagātīgu un enerģisku folkmetālu... Facebook Twitter Google+ Draugiem.lv Pinterest